• Nasze wycieczki

•                      "Wielki rwetes u Basi"

Wycieczka klasy 1a i 1c. Gospodarstwo agroturystyczne "Wymysły pod lasem".

"Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi....." Zanim to jednak dzieci uczyniły, musiały przygotować potrzebne do kiszenia produkty. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom szatkowanie kapusty. Następnie, zgodnie z tradycją, ubijały ją walkiem. Oprócz kiszenia, dzieci poznały inne sposoby konserwowania żywności. Po pracy związanej z przetworami przygotowały "warzywne ogródki" do zakonserwowania w domu. Była również okazja do upieczenia ciasta ze śliwkami według przepisu z piosenki. Nie obyło się też bez pieczonych kiełbasek i degustacji kiszonej kapusty. Na deser oczywiście podano zrobione przez dzieci ciasto. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło dzieciom spotkanie z mieszkającymi w gospodarstwie zwierzętami. Oprócz uroczych królików, owieczek były też oswojone wiewiórki, a także kury, kaczki, indyki i inne ptactwo. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń.

----------------------------------

​Centrum Edukacji Leśnej.

W połowie października klasy trzecie uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Centrum Edukacji Leśnej                       w Celestynowie, gdzie poznawały las i jego mieszkańców. Zajęcia odbywały sie zarówno w sali muzealnej                       jak i w naturalnym środowisku. Szczególne wrażenia wywołała ścieżka przyrodniczo - edukacyjna "Goździkowe bagno". Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała nie tylko nauce ale i doskonałej zabawie.

-----------------------------------

Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 25 lutego klasy szóste brały udział w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Stolica w ruinach", zwiedzali muzeum z przewodnikiem oraz wykonywali zadania praktyczne. Zadaniem grup było m.in. ułożenie puzzli z wizerunkami Warszawy w ruinach a także w czasach obecnych i porównanie obrazków, ponadto odpowiedzenie na pytania dotyczące wyświetlonej prezentacji multimedialnej. Uczniowie klas szóstych już drugi raz byli w tym muzeum i wycieczka bardzo im się podobała.

-----------------------------------

Ranczo w Dolinie

W dniu 15 maja klasy 5a i 5c były na wycieczce rekreacyjno- turystycznej "Ranczo w Dolinie". Zastaliśmy tam miasteczko całkowicie przeniesione z Dzikiego Zachodu z pocztą, bankiem, więzieniem, wozownią i prawdziwymi kowbojami. Przywitał nas sam szeryf wystrzałem ze swoich koltów. Po napadzie na bank przestępcy zostali złapani przez szeryfa i umieszczeni w dybach dla koniokradów. Swoją celność sprawdzaliśmy rzucając podkową i lassem oraz strzelając z łuku i wiatrówki. Każdy z nas miał szansę na przejażdżkę konną. Po krótkiej podróży pociągiem westernowym i przeżyciu napadu, w wielkim stresie poszliśmy rozładować swoje emocje szukając złota. Po wzbogaceniu się rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny. Na zakończenie zabawy odbyła się uczta kiełbaskowa w sosie musztardowo- ketchupowym.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

-----------------------