• Żywe lekcje historii

• Święto Konstytucji 3 Maja.

5 maja gściliśmy na lekcjach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w towarzystwie posłów Sejmu Wielkiego. Ich wizyty były związane z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 5a: Gerard Kalinowski, Jan Michalski i Dawid Dębski, bo to oni wcielili się w postacie znamienitych Polaków, przekazali najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Wszyscy mogliśmy zobaczyć stroje polskiej szlachty i ostatniego króla Rzeczypospolitej.

Wizyta Króla na długo pozostanie w pamięci nie tylko najmłodszych uczniów i wychowawnków oddziałów przedszkolnych ale również starszych uczniów i wszystkich pracowników szkoły

.

70 rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja przy dzwiękach dawnych pieśni, uczniowie i uczennice klasy 6c: Aleksandra Beder, Wiktoria Antkowiak, Paweł Winiarek i Filip Czmoch - w strojach z epoki z transparentem i kwiatami w dłoniach przypomnieli wszystkim, że 70 lat temu zakończyła się w Europie II wojna światowa. W kazdej sali słychać było zgpodne głosy "Nigdy więcej wojny"