Z okazji Światowego Dnia Fair Play uczniowie klas 4-5 na lekcjach wychowania fizycznego mieli okazję przybliżyć sobie ideę hasła „fair play”.
Celem akcji jest szeroka promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.
Uwrażliwienie młodzieży na zasady „fair play” w czasie rozgrywek szkolnych, podczas lekcji właściwie kształtuje stronę moralną ucznia, w sposób zasadniczy wpływa na stronę estetyczną przyszłego dorosłego człowieka.
„Szybciej, wyżej, silniej – razem” – taki kształt przed igrzyskami w Tokio zyskało słynne olimpijskie motto. Ta zmiana podkreśla, jak ważna jest solidarność międzyludzka i wspólne działanie.
CO TO ZNACZY BYĆ FAIR PLAY?
Fair Play to uczciwa i czysta rywalizacja, szacunek dla przeciwnika, umiejętność godnego świętowania własnych sukcesów, ale też honorowe znoszenie porażek, które są nieodłącznym elementem sportu.
DLACZEGO WARTO GRAĆ FAIR PLAY?
Zasady te powinno się stosować zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym. Uwrażliwienie młodzieży na zasady "fair play" w czasie rozgrywek szkolnych, podczas lekcji właściwie kształtuje stronę moralną ucznia, w sposób zasadniczy wpływa na stronę estetyczną przyszłego dorosłego człowieka.
CZEGO UCZY FAIR PLAY?
Uczymy uczciwości, poszanowania przeciwnika, sędziego, przepisów, a także reguł walki sportowej, nienagannego zachowania podczas zawodów, widowisk sportowych i zajęć sportowych, także lekcji wychowania fizycznego.