• Ślubowanie klas pierwszych 14.10.2022r.

• Dzień Edukacji Narodowej był podwójnym świętem dla grupy uczniów naszej szkoły. Zostali uroczyście pasowani na ucznia przez Panią Dyrektor Renatę Brzezińską. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, gośćmi oraz koleżankami i kolegami Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Życzymy Pierwszoklasistom wielu sukcesów!

Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć w Galerii szkolnej ( zakładka Uczniowie i Rodzice).

• Koło Turystyczne przy SP 72

• 14 października uczestnicy Koła Turystycznego z opiekunami porządkowali grób prof. Henryka Wierzchowskiego, nauczyciela i varsavianisty związanego w przeszłości z naszą szkołą.

• W naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący tabliczkę mnożenia.

Nagrodzeni zostali:

Klasy III-IV

I miejsce - Natalia Flur - klasa 3c

II miejsce - Michał Fronczak - klasa 4c

Klasy V - VI

I miejsce - Dawid Aleksandrowicz - klasa 5b

II miejsce - Alan Słoński - klasa 6a

Klasy VII - VIII

I miejsce - Igor Jędrasik - klasa 8b

II miejsce - Wiktoria Ostrowska - klasa 8c

Wyróżnienia otrzymują uczniowie:

Marcel Stekowski - klasa 6a  Aleksandra Walczak - klasa 6a  Oskar Linkiewicz - klasa 5c

Gratulacje!

Nauczyciele matematyki

Prezentujemy wybrane prace:

• Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstania Warszawskiego

• 3 października 2022r. w ramach obchodów Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstania Warszawskiego odbył się w naszej szkole koncert.

Uczniowie klas 5-7 wspólnie z zaproszonymi Seniorami śpiewali powstańcze pieśni oddając tym samym hołd Ludności Warszawy z czasów II wojny światowej.

• Wybory do Samorządu Szkolnego oraz Rzecznika Praw Ucznia

•           W piątek 30.09.2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. 4-8
            i na Rzecznika Praw Ucznia (tutaj głosowali również uczniowie kl. 3a, 3b, 3c). Frekwencja w wyborach wyniosła 70%. Oddano w sumie 293 głosy, w tym 282 ważnych i 11 nieważnych.

W wyniku głosowania do władz Samorządu Uczniowskiego kl. 4-8 najwięcej głosów uzyskała Patrycja Wasilewska z kl. 4b.

Rzecznikiem Praw Ucznia spośród uczniów została Nadia Czekaj z kl. 8d,

a Rzecznikiem Praw Ucznia spośród nauczycieli p. Bernard Świerżewski.

• Wyjście klasy 6a do Muzeum Narodowego

• 16.09.2022

Uczniowie klasy 6a byli na warsztatach: Warszawa- legendy, historia, ludzie w Muzeum Narodowym.

Zatrzymali się też w Galerii Malarstwa Polskiego, by popatrzeć na monumentalne dzieło Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.

• Wycieczka klasy 5c do Muzeum Świat Iluzji

• 15.09.2022 r. udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Świat Iluzji, które mieści się przy ul. Rynek Starego Miasta 21.

Największe wrażenie zrobił na nas zakręcony vortex, ale także pokoje luster. Poza tym wszyscy chcieli mieć zdjęcie swojej głowy podanej na srebrnym talerzu. Świetnie się bawiliśmy!

• Wizyta w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

• 14 września  2022 roku uczniowie  klas 7a i 7c wraz z nauczycielami  udali się do Sulejówka. Celem wycieczki była wizyta w muzeum, zwiedzanie wystawy  oraz uczestnictwo w lekcji  muzealnej Historia kołem się toczy.

W czasie spotkania uczennice i uczniowie zwiedzili wystawę w niecodzienny sposób. Wyposażeni w specjalnie stworzone koła szyfrów, mapy i plecaki, odszukiwali wskazane eksponaty i rozwiązywali zadania. Dzięki temu, w atrakcyjnej formie, pracując zespołowo, poznali wybrane fragmenty biografii Józefa Piłsudskiego oraz historii Polski. Była to również atrakcyjna lekcja historii.

• Przy symbolicznym grobie Stefana Starzyńskiego Prezydenta Warszawy

•                                                                                                                                           8 września 2023r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach rocznicowych przy symbolicznym grobie Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego. Wysłuchali opowieści pani przewodnik Wiesławy Bełdyckiej o obronie Warszawy we wrześniu 1939r., złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze w kolorach stolicy.

Uroczystości rocznicowe w 8 września 2021r.

• Archiwum

• O naszej szkole w lokalnej prasie... 2010

W grudniowym numerze MIESZKAŃCA (Nr 24(521) ROK XX) został zamieszczony artykuł poświęcony  uroczystości związanej z obchodami 55-lecia naszej szkoły. Można się z nim zapoznać, klikając na link umieszczony poniżej.

Jubileusz_na_Paca.pdf

• ARCHIWUM

•     NASZA SZKOŁA SKOŃCZYŁA  55 LAT! - 2010

W dniach 23-24 listopada 2010 roku uroczyście uczcimy rocznicę
                                            powstania szkoły.

Z jej 55-letnią historią można się zapoznać, klikając na link zamieszczony poniżej.

HISTORIA_NASZEJ_SZKOLY.pdf

Społeczność Szkolna